Binicilik

İnsanın bir hayvanla yaptığı tek spor dalı olan Binicilik, sadece bu yönüyle bile eşsiz ve ilgi çekicidir. Son derece akıllı ve duygusal bir hayvan olan atın insanoğluyla beraber uyum içinde hareket ettiği spor dalı olan Binicilik, vücut dengesinin sağlanması başta olmak üzere, kas gelişimi, koordinasyon, refleks ve sinir sistemi gelişimini sağlar. Bağların ve kasların esnemesine, eklemlerde hareket aralığının gelişmesine yardımcı olmakla beraber solunum sistemi, kan dolaşımı ve sindirim sistemini geliştirir ve düzene sokar.
Ata binmek insana sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda sosyal, duygusal ve psikolojik faydalar da sağlar. Binicilik Kursu ile çocukların kendilerine duydukları güven artar, arkadaş edinirler ve arkadaş edinebilme kabiliyetini geliştirirler, daha mutlu ve hayvan sevgisi ile dolu bireyler olurlar. Araştırmalara göre binicilik kursu alarak biniciliğe başlayan çocukların okuma ve matematiğe dair becerilerinin de geliştiği gözlemlenmektedir. Son derece eğlenceli olan bu spor sayesinde, çocuklar güzel vakit geçirdikleri için spor yaptıklarının bile farkında olmazlar.

ÇALISMA  YERI VE SAATLERI

Futbol ve Binicilige Pandemi yasakları dolayısıyla geçiçi bir süre ara verilmiştir. Turan Güneş Bulvarı üzerindeki “the STUDIO” salonumuzda Dans, Bale, Cimnastik ile Eğitsel aktivetelerimiz devam etmektedir. www.justdance-studio.com
https://www.ingilizcesporokulu.com/binicilik-kursu/

Leave a comment

icon-1.png

Hakkımızda

Yabancı ülke çocuklarının ağırlıklı olarak katıldığı spor okulumuzda 12 farklı branşta planladığımız kurslarımıza bekliyoruz.
icon-2.png

Adres

Mucss İngilizce Spor Okulu İlkbahar Mah. Turan Güneş Bulvarı, 592. Sk. No: 4 B, 06550 Çankaya/Ankara the STUDIO
icon-3.png

İletişim

MUCSS © 2020. Tüm hakları saklıdır.